12 listopada 2015

Nie daj się krytyce!Krytyka to nieodzowna część życia w dzisiejszym społeczeństwie. Nie, nie chodzi mi o tą obiektywną krytykę, która ma nas zmotywować, ale o tą, która jest w ogóle nie obiektywna i sprzeczna z nami. A o co mi chodzi dokładnie? "Czego ty to tak źle robisz?!, jak możesz chodzić w takich ciuchach?!, popatrz na swoje włosy!" i wiele, wiele innych tego typu sytuacji, z którymi na pewno każdy z Was spotkał się nie raz. Sposób na rozpoznanie krytyki obiektywnej od nieobiektywnej? Przykład, ktoś mówi, pisze Ci, że Twoje zdjęcia na blogu są słabiej jakości. Jeśli Ty również tak uważasz, to powinnaś zmotywować się tą opinią i starać się robić jak najlepsze zdjęcia się da, wtedy możemy rozmawiać o obiektywnej krytyce. Ale jak Ty uważasz, że dajesz z siebie 100% i jesteś w pełni zadowolona z jakości swoich zdjęć, nie powinnaś przejąć się taką krytyką i uznać ją za mało obiektywną. 
Ale żeby nie skupiać się tylko na sferze bloga, poruszę jeszcze jeden przypadek. Brak akceptacji ze strony drugiego człowieka, jak najbardziej możemy uznać za krytykę. Wtedy chcemy udowodnić takiej osobie, że tak nie jest, ale uważamy podobnie jak ona, tylko boimy się krytyki. Zmierzam do tego, że nikt nie jest idealny, nikt idealnie się nie zachowuje i nikt nie jest taki sami, jesteśmy tylko ludźmi i często popełniamy błędy, które mniej lub więcej na nas oddziałują . Także moim zdaniem należy otaczać się ludźmi, którzy nas w pełni akceptują takimi, jakimi jesteśmy. Wiadomo, że jeśli bliskie nam osoby nas skrytykują (nie chodzi mi o krytykę typu, jesteś głupia czy coś), to wtedy wiemy, że ta krytyka jest chociaż szczera i nie ma na celu nas urazić. Przyjaciele od tego są, aby mówić nam co jest w nas złe, a co dobre. 
A tym cytatem, mogę zakończyć moją, jakże głęboką wypowiedź i mieć nadzieję, że coś do Was trafiło po przeczytaniu, tego co ja uważam.

"Być sobą to znaczy iść własną drogą, naprzeciw krytyce innych ludzi. Zaakceptować swoją inność, a zarazem wyjątkowość."

No i tak, chce podziękować Karolinie, która męczyła się przy robieniu tych zdjęć, bo wiem, że to czyta, więc DZIĘKUJĘ <3

38 komentarzy:

 1. Oj, krytykę spotkamy w każdym aspekcie naszego życia. Jedynym rozsądnym wyjściem jest ignorowanie jej.
  Śliczne zdjęcia!

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie - klik ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgaszam się z tobą.
  Krytyka ma na celu zmotywowania cię do działania.
  Pustą krytyką nie warto się przejmować. :) Zapraszam do mnie http://nicole-500.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, ze różnica pomiędzy krytyką uzasadnioną a nieuzasadnioną polega bardziej na tym, czy dana osoba podaje konkretne przykłady tego, co jej się nie podoba, pisze o tym szczerze i z sensem, a nie po prostu hejtuje:)
  Takimi hejtami nie ma co się przejmować:)

  Pozdrawiam! ♥
  moja Personalna Galaktyka Absurdu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, zawsze trzeba słuchać tej krytyki uzasadnionej, na przejmowanie się drugą szkoda czasu :)

   Usuń
 4. Nie warto przejmować się krytyką, chyba, że ma ona nam wyjść na dobre
  Fantastyczny look :) świetna kurtka
  zapraszam do mnie na konkurs, gdzie można wygrać wymarzoną torebkę

  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Konstruktywna krytyka jest ważna. Jeżeli ktoś nie podaje powodów swoich słów, to jest to po prostu plucie jadem. Ale ludzie mają jakieś dziwne podejście - często najeżdżają na drugą osobę z zazdrości, z obawy przed odmiennością itp.

  Mała uwaga tylko - nie oddziałowują, tylko oddziałują. Tu następuje mały zgrzyt, bo dawniej tego typu formy brzmiały "oddziaływają", ale to się zmieniło na wzór "oddziałują"... Mimo to, w umyśle gdzieś głęboko została poprzednia forma i ludzie mają tendencję do mieszania i wychodzą trochę kulfoniki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to plucie jadem, jest co raz bardziej spotykane, ale no nie warto tracić życia na to. To jak zawsze u mnie haha, poprawione :)

   Usuń
 6. Dobrze powiedziane!

  http://want-cant-must.blogspot.com/
  Jeśli podoba ci się blog, skomentuj, zaobserwuj ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. cudowny cytat <3 już obie go zapisałam :D

  twosistersbloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Konstruktywna, obiektywna krytyka tak jak napisałaś ma na celu zmotywowanie nas i pracę nad danym "błędem". Natomiast tą pustą tzw. także hejtem, nie mamy co się przejmować ;)
  Martha Blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post! Uważam że masz rację z tym ze jest różnica w krytykowaniu. Są ludzie którzy są szczęśliwy gdy kogoś krytykują choć wcale nie maja racji ale piszą by pisać.

  Pozdrawiam
  your-imaginatio-n.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ładne zdjęcia :))
  Co do krytyki, nie mam nic przeciwko gdy jest mądrze uzasadniona.
  http://frazeologizmastrall.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Nieuzasadniona krytyka jest najgorszą krytyką.

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Uzasadniona krytyka mobilizuję :)
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja mam to do siebie, że mówię ludziom prosto z mostu co uważam, jak ja bym to zrobiła i tak dalej.. Wiele ludzi wtedy się za to na mnie obraża, bo ich bezpodstawnie krytykuję, a ja za każdym razem zaznaczam, że ja uważam tak i tak i moim zdaniem lepiej by było tak czy siak.. A jak wiadomo, każdy ma swoje zdanie. Nie chcę nikomu nic na rzucać, tylko powiedzieć co myślę. Dużo osób tego nie potrafi rozróżnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślę, że nie warto zawsze przytakiwać, tak, jak ktoś chcę i warto mieć własne zdanie :)

   Usuń
 14. Gdy cie krytykują podcinają skrzydła. to jest smutne! ładne zdjęcia ♥

  http://londonkidx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie się czym przejmować. Dziękuję :*

   Usuń
 15. piękny jest ten sweterek!
  A co do krytyki to warto przejąć się tylko tą uzasadnioną i od konkretnych osób;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że masz rację. Dziękuję :*

   Usuń
 16. Przejmując się krytyką nigdy daleko nie zajdziemy. Musimy przezwyciężyć swój strach przed nieprzychylnym okiem i być tacy jacy chcemy. Wydaje mi się, że to podchodzi pod pomysł na siebie :D
  Pozdrawiam
  differentdiamond.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, ludzie zawsze będą zawistni i powinniśmy o tym pamiętać :)

   Usuń