27 września 2016

Książki miesiąca | WRZESIEŃ

Cześć kochani!
Miesiąc zbliża się do końca, a więc i czas na notkę z książkami, które udało mi się przeczytać we wrześniu. Niestety mojego postanowienia na przeczytanie trzech książek się nie udało, jednak i tak jestem zadowolona, że w ogóle na czytanie znalazłam czas. Mam Wam do pokazania dwie, bardzo ciekawe książki, jedna to "Niebezpieczne kłamstwa" Becci Fitzpatrick, a druga "Każdego dnia" autorstwa Davida Levithana"Niebezpieczne kłamstwa" to nie aż tak banalna powieść dla młodzieży, jak na początku mi się wydawało. Na samym początku książki jesteśmy już wprowadzeni tak jakby w środek fabuły, bo nie zaczyna się wszystko od początku, tylko od pewnego momentu akcji. Stella żegna się ze swoim ukochanym, z którym prawdopodobnie ma się już nigdy nie zobaczyć, ale oboje wiedzą, jakie są warunki bycia świadkiem koronnym.
Gdyby teraz popatrzeć teraz na całość książki, fabuła wydaje się dość prosta. Dziewczyna, która wyjeżdża z dużego miasta, by zacząć nowe życie w małym miasteczku, z czasem przywiązuje się do kobiety, która tymczasowo jest jej zastępczą matką, poznaje chłopaka, którego zaczyna darzyć uczuciem. Jednak wszystko jest bardzo realistyczne, przeżywamy to tak, jakbyśmy my w tym uczestniczyli.
Myślałam, że to znowu będzie fajna książka, z głównym, miłosnym wątkiem, tak po części jest, ale niektóre momenty są na tyle przerażające, że można to nazwać w pewnym sensie kryminałem. Jeśli szukacie coś nie banalnego, ale dobrego na zrelaksowanie, ta książka Wam przypadnie do gustu. Moim zdaniem idealna na długie, jesienne wieczory. 
"Przez całe życie próbujemy uciekać przed własną przeszłością, ale nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i nigdy nie zdołamy się od niej uwolnić."

"Prawdziwa miłość nie potrzebuje żadnego konkretnego powodu. Miłość to głęboka więź i pełne oddanie. Prawdziwa miłość powinna zapierać nam dech w piersiach i nigdy nie powinna zmuszać nas do postępowania wbrew sobie."

"Troska o drugą osobę to przejaw słabości. Jeśli zależy ci na kimś, stajesz się podatny na ciosy. Masz coś do stracenia."

Drugą książką jest "Każdego dnia". Opowiada o A., A. jest odrębnym bytem, ale nie ma własnego ciała. Co noc zamieszkuje na jeden dzień inną osobę. Nie ma znaczenia czy to dziewczyna, chłopak, nic nie znaczy orientacja, rasa ani religia. A. jest przyzwyczajony. Przeżywa każdy dzień tak, by nie zaszkodzić człowiekowi, w którego ciele przyszło mu przebywać. Gdy poznaje Rhiannon jego myślenie się zmienia. Zaczyna wykorzystywać ciała do swoich celów, które bynajmniej nie są złe, ale zagrożą jego jak dotąd stabilnemu, o ile można je tak nazwać, istnieniu. Czy Rhiannon pokocha go takim jakim jest? Czy istnieje więcej takich bytów jak A.?

Powieść mnie urzekła, jest oryginalna, magiczna i czytanie jej daje satysfakcję. Można wiele sytuacji odnieść do własnego życia, przez to, że autor pokazuje obraz postaci.
Również myślę, że jest to dobra książka na wieczór i na odstresowanie.

"Czy przez to, kim jestem, różnię się od innych ludzi? Owszem, morderstwo uszłoby mi na sucho, jednak przecież w każdym człowieku tkwi zło. Chodzi o to, że dokonujemy wyboru. Każdego dnia decydujemy, że nikogo nie skrzywdzimy. Nie jestem inny pod tym względem."


"Chciałem, żeby miłość wszystko zwyciężyła, ale to niemożliwe.

Sama nie da rady.
Liczyłem na to, że my pokonamy wszystko w jej imieniu."


"Codziennie jestem kimś innym. Pozostaję sobą - wiem o tym - a jednocześnie jestem innym człowiekiem."

"Zakochać się to jedno,a co innego-poczuć,że ktoś zakochuje się w tobie.Czuć się odpowiedzialnym za tę miłość."
Podsumowując, obie książki są godne polecenia. Jeśli szukacie coś nowego i świeżego, to przeczytajcie, myślę, że nie pożałujcie. 
Buziaki, do następnego :*

20 komentarzy:

 1. Świetne książki!

  Silvervea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Każdego dnia" przeczytałam w jedno popołudnie - lekka, przyjemna powieść :)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale wydają się być ciekawe :).

  pozytywnarealistka.blogspot(klik)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Każdego dnia" czytałam i jest świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Great post dear!

  http://iameleine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuję strasznie, że nie mam czasu na książki teraz, bo chętnie sięgnęłabym po obie te propozycje! :c


  Personalna Galaktyka Absurdu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic, tylko zaoszczędzić trochę czasu na książki :D

   Usuń
 7. "Każdego dnia" zauważyłam tą książkę ostatnio u koleżanki i bardzo mi się spodobała, chyba muszę ją przeczytać!
  ania grabowska blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna jest, mam nadzieję, że Ci się spodoba!

   Usuń
 8. Obecnie czek na mnie książka Dior i ja .
  A te co tutaj propoujesz sięgne napewno ;)
  http://feather92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Żadnej z tych dwóch książek nie czytałam. Chyba najwyższy czas wziąć się za nie i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń