31 stycznia 2017

FAJNE RZECZY | STYCZEŃ '17

 Cześć kochani!
Styczeń zbliża się ku końcowi, a więc pasuje podsumować go w kilku fajnych rzeczach. Nie ma tego dużo, ale coś nowego dla mnie i bardzo fajnego. Nie miałam pojęcia, że ten początek roku minie aż tak szybko. Jutro nowy miesiąc, który też przeleci jak z bicza strzelił i marzec, czyli moje urodziny. Jeszcze troszkę. Myślę, że luty będzie mniej leniwym miesiącem niż styczeń, a więc może pod jego koniec w tej notce znajdzie się troszkę więcej rzeczy. Chcę jakoś fajnie rozpocząć kolejne dni i dlatego zaplanowałam dość ciekawe notki na przyszły czas. Jakoś mam teraz dużo pomysłów i jakiejś energii na ogarnianie wszystkich spraw związanych z blogiem, z czego tylko i wyłącznie możemy się cieszyć!

29 stycznia 2017

Mix #28 | fresh start

Cześć kochani!
No i czas na kolejny zdjęciowy mix. Zdjęć jak na lekarstwo, ale zawsze coś. Przyszedł czas na pożegnanie ferii i rozpoczęcie nowego semestru. Jak na razie mam dużo motywacji co do szkoły i mam nadzieję, że tak pozostanie do wakacji. Trzeba się nareszcie ogarnąć i dać z siebie wszystko na starcie. W ferie nie robiłam nic takiego, o czym mogłabym pisać. Dużo odpoczywałam, ale też porobiłam zdjęcia, a więc na spokojnie, dwa tygodnie z notkami mam spokój. Wystarczy tyle na przyzwyczajenie się do szkoły i nauki. Teraz pozostaje tylko czekać na weekendy i chwilkę odpoczynku.

28 stycznia 2017

"W śnieżną noc"

Cześć kochani!
W ostatniej notce pisałam, że w styczniu pojawi się jeszcze jedna notka książkowa. Nareszcie wzięłam się za czytanie i mam nadzieję, że tak pozostanie przez cały rok. Na mojej półce rośnie stosik z książkami do przeczytania, więc trzeba będzie przez wszystkie przebrnąć. Niestety, ferie minęły mi w mgnieniu oka i już w poniedziałek czas do szkoły. Trzeba będzie w końcu się ogarnąć i ładnie skończyć drugą klasę. Myślę, że przez naukę i inne obowiązki nie zmienią się moje postanowienia co do czytania i nadal będę w miarę regularnie, dzielić się z Wami moją opinią co do przeczytanych pozycji. A teraz czas na kilka słów na temat książki autorstwa Maureen Johnson, Johna Greena i Lauren Myracle pt.: "W śnieżną noc".

26 stycznia 2017

Paletki do makijażu | WISHLIST

Cześć kochani!
Witam Was w kolejnej notce. Dzisiaj w końcu coś innego! Ostatnim czasem mam totalną obsesję na punkcie paletek do makijażu i ogólnie zaczęłam wdrążać się w temat makijażu oczu. Tak parę dni temu pomyślałam, że skoro już tak weszłam w to wszystko, to fajnie byłoby zrobić Wam jakąś mini wishlistę właśnie z paletami. To, co dzisiaj Wam pokażę wybierałam przede wszystkim kolorami, które mi się spodobały, ale również patrzyłam na recenzję danego produktu i pigmentację cieni. Nie wybrałam czegoś nie wiadomo jakiego. Firmy, z których wybrałam paletki są pewnie znane wszystkim. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się kupić wszystkie perełki, które znajdują się na mojej liście, z czym również idzie więcej postów makijażowych!24 stycznia 2017

WINTER BREAK

 Cześć kochani!
Potrzebowałam napisać w końcu tutaj coś totalnie lifestyle'owego i właśnie nadszedł na to czas. Pisałam Wam już nie raz, że od 15 stycznia odpoczywam na swoich zimowych feriach. Niestety poprzedni tydzień spędziłam na chorobie, co wcale fajne nie było, tym bardziej podczas wolnego. Nie narzekam na to aż tak, bo odpoczęłam. Czytałam książki i oglądałam mój ukochany serial "Słodkie kłamstewka". Jestem zdania, że w takie dni wolne od szkoły, odpoczynek jest najważniejszy. W te ferie niczego nie planowałam. Nie planowałam niemożliwych do wykonania rzeczy, od samego początku mówiłam, że chcę odpocząć. Nasze województwo ma ferie jako pierwsze, z czym idzie naprawdę długi semestr po nich. Dlatego trzeba mieć dużo siły, aby to przetrwać. Drugi semestr chcę skończyć równie dobrze, jak pierwszy, a więc potrzebuję naprawdę dużo motywacji do nauki. W czerwcu czekają mnie jeszcze pierwsze egzaminy zawodowe, bo jak pewnie wiecie, chodzę do technikum. Szkoła, szkołą, lecz jeszcze mam bloga. Przed tymi feriami byłam dość mądra, bo zrobiłam zdjęcia na zapas, a więc teraz się nie przejmuję, że muszę robić je na bieżąco. Niestety, wolnego zostało mi już tylko sześć dni. Staram się myśleć pozytywnie i mówię sobie, że to aż sześć dni, bo przecież doba ma aż 24 godziny i trzeba to jak najlepiej wykorzystać. Na te dni zaplanowałam sobie pracę nad blogiem. Pomyślenie nad nowymi notkami, zrobienie zdjęć, żeby nie trzeba było się o nie martwić, gdy pójdę do szkoły. Oczywiście między tym, muszę znaleźć jeszcze czas na sprawy szkolne i jeszcze na odrobinę odpoczynku. Bo to zawsze jest ważne, prawda?

22 stycznia 2017

♥57 Niedzielne inspiracje!

Cześć kochani!
No i już kolejna niedziela, więc i czas na kolejne inspiracje. Powiem Wam, że odkąd postanowiłam, że notki z niedzielnymi inspiracjami będą pojawiać się na przemian z mixami, szukanie ich nie jest cotygodniowym obowiązkiem, lecz przyjemnością. Pomału zmieniam nieco wygląd mojego Tumblr'a, a więc Was zapraszam, bo zdjęcia pochodzą głównie stamtąd. Nie wierzę, że ten tydzień minął aż tak szybko. Co prawda calutki przechorowałam, ale wynagrodziłam sobie to wczorajszą imprezą osiemnastkową, na której wybawiłam się za wszystkie czasy. W nadchodzącym tygodniu nie zamierzam już tracić czasu na nic nie robienie, a więc biorę się za bloga i notki, które pojawiać się będą, gdy już pójdę do szkoły. Bo jak wiecie czy nie wiecie, mam ferie, których został już niestety tydzień. Chciałabym zrobić tutaj w końcu coś fajnego i mam nadzieję, że w tym tygodniu oświeci mnie, co to będzie. Dziś ostatni raz pozwolę sobie na taki dzień na nic nie robienie, ale od jutra działam. Życzcie powodzenia!

19 stycznia 2017

Regina Brett- "Jesteś cudem"

Cześć kochani!
Nareszcie w tym nowym roku przychodzę do Was z książkową recenzją.Książkę "Jesteś cudem" przeczytałam już chwilę temu, ale jakoś nie było mi po drodze do tej notki. O dziwo w tym miesiącu pojawi się pewnie jeszcze z jedna recenzja, bo już jestem praktycznie przy finishu kolejnej lektury. Na ten rok moim małym postanowieniem jest przeczytanie jeszcze większej ilości książek, niż to było w roku 2016!

17 stycznia 2017

Zimowy niezbędnik?

Cześć kochani!
Co tam u Was słychać? Kto też odpoczywa na feriach tak, jak ja? W sumie to czuję, jak to wolne szybko minie. Już mamy wtorek i zaraz przeleci do końca tygodnia. Niestety ja zaczęłam ten czas chorobą, ale próbuję się ratować, żeby mieć siłę na robienie zdjęć na posty, które pojawią się już niedługo. Nadal czekam na pytania do Q&A, więc śmiało możecie zadawać je w komentarzach. 
Dzisiaj przychodzę do Was z dość nie typowym postem, ale po części mój troszkę spóźniony prezent świąteczny mnie do tego zainspirował. Takie cudowne pudełeczko dostałam od mojej koleżanki Oli, która na pewno to czyta, więc przesyłam buziaki. Mój prezent inspirowany jest zimowym niezbędnikiem i tak jest, bo rzeczy, które się w nim znajdują są idealne na te chłodne, zimowe dni. Ta notka ma być po części dla Was pomysłem na prezent, bądź jeśli szukacie fajnych rzeczy, to może akurat coś wpadnie Wam w oko.

15 stycznia 2017

Mix #27

Cześć kochani!
Jak tam Wam mija weekend? Na szczęście dla mnie to nie koniec wolnego, gdyż właśnie zaczęłam ferie. Nie planuję na ten czas nic konkretnego. Przede wszystkim chcę odpocząć, ale też wybiorę się parę razy na zdjęcia, żeby coś tutaj dodać. Jeszcze nie czuję tego wolnego, ale spokojnie, damy radę. Czekam na paczki, które mają przyjść mam nadzieję jak najszybciej, więc w końcu pojawi się tutaj coś innego. Ostatnim czasem wkręciłam się w czytanie książek, z czym idzie więcej recenzji. W sumie jak tak teraz myślę, to czas szybko mija, bo już mamy połowę miesiąca. Jak tak będzie nadal, to za chwilę doczekamy się wakacji, na co czekam z utęsknieniem. 

12 stycznia 2017

Czym jest dla mnie blogowanie?

Cześć kochani!
Przez ostatni czas często zadaję sobie pytanie "czym jest dla mnie blogowanie?". Bloga prowadzę już prawie 3 lata i nigdy jakoś głęboko się nad tym nie zastanawiałam. W sumie to weszło mi w nawyk i dosłownie jak nie dodam notki w dzień, który ma się pojawić dostaję szału. Takie udzielanie się w internecie nauczyło mnie przede wszystkim systematyczności i organizacji, bo wiem kiedy i co mam dodać, kiedy muszę zrobić zdjęcia oraz co napisać. Blogowanie to chyba jedyna pasja, która trwa już tak długo. Na początku nie traktowałam tego poważnie, gdyż byłam myśli, że na pewno mi się znudzi lub nie będę miała czasu. Były chwile, w których nie wyrabiałam, ale z dnia na dzień co raz lepiej idzie mi łączenie bloga z innymi obowiązkami. To wszystko, co tutaj robię stało się częścią mojego życia, bez której teraz sobie go nie wyobrażam. 

10 stycznia 2017

Holographic nails

Cześć kochani!
Dziś znowu czas na notkę, która często tutaj się nie pojawia, lecz postaram się to teraz zmienić. Jak widzicie po tytule mam dla Was coś paznokciowego, jeśli się uda, postaram się dodawać takie notki raz w miesiącu. Już od jakiegoś czasu robię paznokcie hybrydowe i co raz bardziej wdrażam się w to wszystko. Teraz panuje wszechobecna na różnego typu efekty na paznokciach. Ja dzisiaj pokażę Wam jak prościutkim sposobem zrobić efekt holograficzny na paznokciach. To jest pierwszy raz, gdy pyłek dałam na wszystkie paznokcie, lecz w takim efekcie jestem teraz zakochana. Ciekawa jestem, jak Wam się spodoba.

8 stycznia 2017

♥56 Niedzielne inspiracje!

Cześć kochani!
Witam Was w kolejnych niedzielnych inspiracjach. Co dobre niestety szybko się kończy, ten dłuższy weekend minął oczywiście w mgnieniu oka. Pocieszam się faktem, że jeszcze 5 dni i ferie, tyle szczęścia. Na ten tydzień nie mam żadnych większych planów, oprócz przetrwania w szkole, chcę zaplanować notki do końca miesiąca i w sumie na tym się kończy. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że przybywa Was tutaj co raz więcej. Doceniacie to, co robię i przez to rośnie moja motywacja. Działam i nie przestaję! Cały czas mam nowe pomysły na notki, więc na pewno nie zostaniecie z niczym. Czekam jeszcze na fajne paczki, a więc będzie tutaj trochę nowości. W tym miesiącu chcę zrobić post z noworocznym Q&A, bo dawno czegoś takiego nie było, a więc jak zwykle na pytania czekam w komentarzach.

7 stycznia 2017

Najprostszy sposób na mycie pędzli

Cześć kochani!
Witam Was w kolejnej notce. Jeszcze nie było czegoś takiego wcześniej, więc czas i na to. Ostatnim czasem wkręciłam się w pędzle do makijażu i wszystko co z nimi związane. Próbowałam wiele metod ich mycia, bo jak pewnie niektórzy wiedzą, nie jest łatwo utrzymać pędzli w czystości i należy je myć często. Dzisiaj przechodzę do Was z najprostszym i według mnie najlepszym sposobem mycia. Chcecie się dowiedzieć jak to zrobić?

5 stycznia 2017

Doceniaj każdą chwilę

Cześć kochani!
Zastanawialiście się kiedyś, jakie życie byłoby łatwe i piękne, gdybyśmy doceniali każdą chwilę? W sumie początek nowego roku to dobry czas na rozważenie takiej tezy, gdyż wszystko możemy zacząć na nową, co niektóre swoje zachowania również. Dzisiaj oprócz moich kilku zdań, chciałabym Wam pokazać nowości z Zaful. Jest to moja pierwsza styczność z ich rzeczami i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolona. Sukienka wykonana jest z przyjemnego, sweterkowego materiału i mam nadzieję, że posłuży na dłużej. Z torebki również jestem zadowolona, bo jest to coś innego, kolor też nie standardowo czarny, mimo, że to mały rozmiar, jest w miarę pakowna. Linki do rzeczy znajdziecie oczywiście na dole, a teraz przejdźmy do tego, czym chcę się dziś z Wami podzielić.


3 stycznia 2017

Denko #5

Cześć kochani!
Jakoś nie mogę zabrać się za napisanie tej notki, ale czas najwyższy. W sumie przedświąteczne porządki mnie do tego zmusiły, bo w końcu chciałam wyrzucić te wszystkie puste opakowania. Zużytych kosmetyków trochę się nazbierało, a więc będzie o czym pisać. Może teraz po nowym roku, będę starała się robić częściej takie notki, aby dużo się w nich nie rozpisywać. 

1 stycznia 2017

Mix #26 | Happy New Year!

Cześć kochani!
Jak tam trzymacie się po sylwestrowej nocy? Szkoda, że to wszystko tak szybko minęło, bo ja wybawiłam się za wszystkie czasy. Co prawda, dzisiaj już nie jest tak ciekawie, bo praktycznie cały dzień przespałam, ale coś za coś. W końcu teraz zebrałam się za złożenie tego mixa, sprężyłam się, bo w tamtą niedzielę się on nie pojawił. Nie wierzę w to, że już moje wolne od szkoły dobiega końca, ale pocieszam się faktem, że jutro mam jeszcze wolne, a więc będzie trochę czasu na ogólne ogarnięcie się. Nie wiem jak Wy, ale ja jeszcze nie do końca odczuwam ten nowy rok, ale powoli się przyzwyczaję. Żyję tylko nadzieją, że to będzie dobre 12 miesięcy.